Battlestations - Pacific: Friv Náhled

Battlestations: Midway se ukázal být dalším příkladem „téměř zasažené“ Friv hry. Chyběla docela dost, jen pár kroků. Normální „režim náhodných bitev“ a regulátor arkády toho, co se děje („ IL -2 “) - bylo po ní vyžadováno více.

To je ale přesně to, co ve hře nebylo. Výsledky obrovské práce odvedené autory jsou využívány mnohem méně, než bychom si přáli - kampaň je zajímavé projít jen jednou a multiplayer není k dispozici každému. Přehnaná arkádová hratelnost zároveň zbavuje smyslu pro velké množství dostupného vybavení. Něco je nepohodlné použít, něco - nemáte čas.

Na obzoru je mezitím pokračování - Battlestations: Pacific . Problémy, které existovaly v Midway , s největší pravděpodobností nikam nevedou - nikdo je nezmiňuje. Na druhou stranu, pokud přestanete považovat obecnou tajemnost a „cardboardnost“, nulovou znovuhratelnost singlu a některé drobnosti za nedostatky, pak nebude na čem pracovat. Hra se opravdu ukázala jako velmi dobrá a balíčky misí stejný problém kompenzují nízkou dobou hraní.

Kromě toho se nejprve podíváme na 2. světovou válku z Japonska. Můžete mávnout rukou historickému realismu: už to neuvidíte. V plné síle proběhnou smyšlené bitvy, a pokud si většina hráčů ničeho zvláštního nevšimne, milovníci historie z 2. světové války si moc neužijí. Proběhne také kampaň pro Spojené státy, ale tím jsme si již prošli.

Co si vzpomenete, když uslyšíte kombinaci „Japonska“ a „války“? A když tam přidáte „námořnictvo“ a „letectvo“? Přesně tak, v první řadě se vybaví piloti kamikadze a teprve potom bohaté námořní tradice a tak dále. Ve hře budou kamikadze a s nimi vedená torpéda a raketová letadla. Vývojáři nechtějí fantazírovat, místo toho připomínají některé nerealizované nebo neúspěšné vojenské projekty. Naštěstí v Zemi vycházejícího slunce bylo vždy dost různých exotů.

Už to není exotika - schopnost zachytit pobřežní opevnění pomocí vojsk. Zjevně vzduch, i když nikdo také nezrušil potápěče-sabotéry. Je těžké říci, jak efektivní taková cesta bude, ale určitě to zpestří Friv hru. Měly by se objevit i přistávací lodě. Tím, že hráč něco zachytí na souši, získá nejen taktickou výhodu, ale také bude moci využívat například baterie pevnosti.

Část „simulátoru“ by se měla trochu změnit, aby se stala pohodlnější - pravděpodobně se nejedná o závažné inovace, ovládání bylo v Midway téměř dokonalé . Měl by se objevit určitý systém „kontrolních bodů“ spojený se snímáním objektů, ale jak to bude vypadat, zatím není známo.

Není třeba říkat, že vývojáři slibují vylepšení grafiky a umělé inteligence? Oba tyto body nevyžadují vážný zásah, ale kosmetické úpravy neublíží. V originále si pamatuji, že tam byly nějaké chyby AI, ale příliš nerušily. Obecně platí, že hlavní věcí není zhoršit. Totéž platí pro grafiku, motor zde musí být optimalizován, a ne nabitý novými „technologiemi“ a počtem polygonů.

Battlestations: Pacific slibuje další Friv hru o druhé světové válce, kterou se nestydí dát na poličku ani ve sběratelské edici. Nedávná tsunami, která je pro toto téma oblíbená, postupně mizí a zanechává za sebou jak nesmyslné, tak hodnotné projekty - a předmět zvažování je zjevně blíže druhému. Nyní, i když Friv5Online ze série nečekaně udělá další „cash cash“, značka si své místo v panteonu již vysloužila.

68eff53a3174aa5f328faccc069329b6